סרטן – טיפול בשיטה האלטרנטיבית

טיפול סרטן בשיטה האלטרנטיבית מחלת הסרטן פוגעת בשכבות רבות באוכלוסיה בעידן המודרני והיא נחשבת לאחת המחלות שקשה יותר לטפל בהן, אם כי ברוב סוגי הסרטן נרשמות הצלחות רבות בקרב הרופאים. עם זאת הטיפולים המקובלים במחלה – הקרנות, תרופות כימותרפיות, ניתוחים וכיוצא באלה, גוררות אחריהן תופעות לא נעימות אצל המטופל: חולשה, בחילות, הקאות, עייפות והן די קיצוניות.

טיפול אלטרנטיבי או יותר נכון משלים למלחת הסרטן באמצעות תזונה נבונה וצמחי מרפא כבר קצר הצלחות רבות בקרב חולי סרטן. הניסיון מוכיח כי כדאי לשלב יחד עם הטיפול הקונבנציונאלי בסרטן גם טיפול אלטרנטיבי משלים למחלה. כמובן שאת התהליך כדאי לעשות בידיעת הרופא המטפל ועם נטורופת מוסמך.

טיפול אלטרנטיבי למחלת הסרטן: המטרות

שינויים בתזונה, נטילת צמחי מרפא ותוספי תזונה שונים עשויים להפחית במידה משמעותית את אי הנוחות שחווה חולה הסרטן ולהעצים את יכולת הגוף והנפש להילחם בה.

מטרות טיפול טבעי בסרטן הן להשיב לגוף את האיזון והבריאות.

 • הורדת עומס הטיפול הסרטני.
 • האטת זמן התפתחות המחלה.
 • טיפול למניעת הישנות המחלה. כלומר בעיקר שינוי דפוסי התנהגות.
 • שיפור איכות החיים.
 • הארכת חיים.

טיפול אלטרנטיבי טבעי בסרטן – חיזוק המערכת החיסונית

חיזוק המערכת החיסונית הוא תנאי הכרחי להחלמה. כיצד עושים זאת ?

 • הגברת צריכת פירות וירקות.
 • יין אדום כוס ביום. הוכח מחקרית כי שתיית יין אדום מפחיתה סיכוי ללקות בסרטן הריאות.
 • חומצה פולית. מטפלת בהשפעות בריאותיות ובעיקר הורדת הומוציסטאין והתפתחות תקינה של תאים.
 • ירקות ירוקים ודגנים מלאים. כמובן שחשוב להימנע מפחמימות פשוטות.
 • תה ירוק. מחקרים הוכיחו שתמצית תה ירוק על בסיס קבוע מעכבת GROWTH FACTOR VASCULAR ENDOTHLIAL . בתרבית תאי סרטן השד, פקטור אינדוקציה לצמיחת תאי סרטן.
 • דה- טוקסיפיקציה. ניקוי הגוף מרעלים על ידי שימוש בנבטי ברוקולי. אלה מדכאים את הרעילות של הגידול הסרטני.

תמצית כורכומין – מוכח מחקרית

אחד הכלים החזקים למלחמה בסרטן בשיטת טיפול אלטרנטיבית טבעית שהוכחה מחקרית היא תמצית כורכומין. מה היא עושה ?

ידוע כי אווסטין – תרופה אנטי סרטנית שהיא למעשה נוגדן חד שבטי מואנש מפסיקה את אספקת הדם לגידול. אבל העיכוב הוא זמני כך מדובר בהארכת חיים. אין לה תופעות לוואי כי מדובר בנוגדן טבעי ולא בתרופה כימותרפית.

את אותה פעולה בדיוק עושות: תמצית כורכומין ותמצית תה ירוק. אלה מעכבות את הפקטור הזה. התה הירוק עושה פעולה של אווסטין שעולה 26000 ₪ בחודש.

טיפול אלטרנטיבי לסרטן המערב צמחי מרפא מומלץ מאוד. הוא מכין את הגוף להתמודד טוב יותר עם המחלה על ידי תמיכה במערכת החיסונית, חיזוק האדרנל, חיזוק ובניית מערכת העצבים, ומערכת העיכול וכושר הספיגה שלה.

יותר מזה, טיפול אלטרנטיבי בסרטן תומת בחולה בזמן מתן הטיפול הכימותרפי ועוזר לו להתמודד עם התופעות של חולשה, הקאות, בחילות, פצעים בפה ובעיות השיניים. כמו כן מסייע לו להתמודד עם החרדות. הטיפול מתבצע באמצעות צמחי מרפא ותזונה.

גם בהפסקות בין הטיפולים ולאחריהם יש חשיבות לטיפול הטבעי ותפקידו לשקם את מערכת החיסון, לשכם את הכבד שעבד קשה עם הכימיקאלים, לתת אנטי אקסידנטים כדי למנוע את הפעם הבאה ולחזק כללית את הגוף.

רפואה שלמה